Müşteri Hizmetleri: 0 850 304 7 629
Filtreler
  • KATEGORİLER
    • Omega 3 & Balık Yağları
  • MARKALAR
    • Olimp

Omega 3 & Balık Yağları

Uzun zincir yapıda, çoklu yağların bir grubuna Omega 3 denir. Beyin ve kalp sağlığının korunmasına yardımcı etkileri tespolan eikosapentaeonik asit (EPA) ve dokosahexaenoik asit (DHA)’in sentezlenmesi işleminde görev alır. EPA ve DHA asitleri esansiyel yağ asitleridir. Bu yağlar vücut tarafından üretilemez ve etkilerinden faydalanabilmek için dışarıdan alınması gerekmektedir.

İngiliz Beslenme Vakfı’na göre, birçok hastalıktan korunmak için günde alınması gereken balık yağı miktarı, bir insanın günlük beslenmesinin %1,5’unun Omega 3 yağ asitlerinden oluşması gerektiği söylenmektedir. Yani kadınlar için tavsiye edilen günlük ortalama EPA ve DHA miktarı 1,1 gram iken erkekler için 1,4 gramdır.

Omega 3 gereksinimini sağlamak için içeriği zengin uskumru, sardalya, ringa ve somon gibi balıkların tüketilmesi önerilmektedir. Ancak Omega 3 içeren gıda takviyeleri düzenli balık tüketmeyen bireyler için faydalı yağ asitlerinin sağlanmasında oldukçu büyük rol oynar. Omega 3 & Balık Yağları ürünlerini en uygun fiyatlarla Proteinmax.com.tr'den satın alabilirsiniz.

KDV
İndirimi
Herbina Omega 3
Sporcu Vitaminleri
149,00 TL
Havale / EFT İle: 141,55 TL
DETAYLI İNCELE
KDV
İndirimi
Olimp Gold Omega Sport Edition
Sporcu Vitaminleri
239,00 TL
Havale / EFT İle: 227,05 TL
DETAYLI İNCELE